HF165FD/48-HY1TF
HONGFA
HONGFA 45286720010
image shown is a representation only
HF165FD/48-HY1TF
Description: POWER THT 30A 48DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF165FD48HY1TF Rutronik No.: REL10622 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Coil voltage
48 V
Coil resistance
660 Ohm
P(N) coil
900 mW
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
32.2 mm
Width
27.5 mm
Height
20.4 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm