HF165FD/12-ZY1TFV
HONGFA
HONGFA 45286720027
image shown is a representation only
HF165FD/12-ZY1TFV
Description: POWER THT 1CO 30A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF165FD12ZY1TFV Rutronik No.: REL9809 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
32.2 mm
Width
27.5 mm
Height
20.4 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm