HF161F-W/24-HT
HONGFA
HONGFA 45286160004
image shown is a representation only
HF161F-W/24-HT
Description: POWER THT 31A 1NO 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF161FW24HT Rutronik No.: REL9857 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
410 Ohm
P(N) coil
1400 mW
Switch current
31 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
30.4 mm
Width
15.9 mm
Height
23.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm