HF158F/24-H3T
HONGFA
HONGFA 45285890017
image shown is a representation only
HF158F/24-H3T
Description: POWER THT 1NO 24DC 20A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF158F24H3T Rutronik No.: REL10157 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm