HF157F-AS/A230-1Z25FD1-C2-H1
HONGFA
HONGFA 44240160141
image shown is a representation only
HF157F-AS/A230-1Z25FD1-C2-H1
Description: POWER THT 16A 230DC 1NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF157FASA2301Z25FD1C2H1 Rutronik No.: REL10840 Unit Pack: 10 MOQ: 10 Packaging: BOX
Coil voltage
230 V
Coil resistance
1 Ohm
P(N) coil
0 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Length
74.8 mm
Width
15.7 mm
Height
57.1 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm