HF14FF/012-1ZTF
HONGFA
HONGFA 45285010446
image shown is a representation only
HF14FF/012-1ZTF
Description: Power THT 12DC 1CO 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF14FF0121ZTF Rutronik No.: REL9411 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil resistance
275 Ohm
P(N) coil
530 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Length
29 mm
Width
13 mm
Height
26 mm