HF140FF/012-2ZTF
HONGFA
HONGFA 45284050692
image shown is a representation only
HF140FF/012-2ZTF
Description: POWER THT 2CO 10A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF140FF0122ZTF Rutronik No.: REL9686 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
275 Ohm
P(N) coil
530 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
13 mm
Height
26.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm