HF115F-S/12-HSF
HONGFA
HONGFA 45286130014
image shown is a representation only
HF115F-S/12-HSF
Description: POWER THT 12DC 1NO 16A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FS12HSF Rutronik No.: REL10559 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
WAGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm