HF115FK-A/230-ZS3TF
HONGFA
HONGFA 45289810027
image shown is a representation only
HF115FK-A/230-ZS3TF
Description: POWER THT 16A 230AC 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FKA230ZS3TF Rutronik No.: REL10587 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: TUBE
Coil voltage
230 V
Coil resistance
32500 Ohm
P(N) coil
4000000 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AgSnO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
5 kV
Protection clas
Diameter
0 mm