HF115FK/24-H3T(102)(525)[EX]
HONGFA
HONGFA 45286570712
image shown is a representation only
HF115FK/24-H3T(102)(525)[EX]
Description: POWER THT 24VDC 16A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK24H3T102525Ex Rutronik No.: REL10669 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
36 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
5 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm