HF115FK/12-H3T(102)(525)[EX]
HONGFA
HONGFA 45286570711
image shown is a representation only
HF115FK/12-H3T(102)(525)[EX]
Description: POWER THT 12VDC 16A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK12H3T102525Ex Rutronik No.: REL10668 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
271 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
18 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm