HF115FK/12-2Z4T
HONGFA
HONGFA 45286590002
image shown is a representation only
HF115FK/12-2Z4T
Description: Power Relay THT 2CO 8A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK122Z4T Rutronik No.: REL10038 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV