HF115F-A/230-1ZS3BF
HONGFA
HONGFA 45285590327
image shown is a representation only
HF115F-A/230-1ZS3BF
Description: POWER Modul 16A 230AC 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FA2301ZS3BF Rutronik No.: REL10586 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
230 V
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
750 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm