HF115F-A/024-1ZS3AF
HONGFA
HONGFA 45285590012
image shown is a representation only
HF115F-A/024-1ZS3AF
Description: POWER Modul 16A 24AC 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FA0241ZS3AF Rutronik No.: REL10767 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
0
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
0 mW
No. of coils
1
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNi
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
5 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm