HF115F/110-1ZS3B
HONGFA
HONGFA 45285075934
image shown is a representation only
HF115F/110-1ZS3B
Description: Power THT 110VDC 1CO 16A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F1101ZS3B Rutronik No.: REL10846 Unit Pack: 20 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
110 V
Coil resistance
100 Ohm
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AgfNi
Switch freq.
0.00015 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
5 kV
Protection clas
Diameter
0 mm