HF115F/020-2ZS4B(610)
HONGFA
HONGFA 45285150223
image shown is a representation only
HF115F/020-2ZS4B(610)
Description: Power THT 20DC 2CO 2x8A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0202ZS4B(610) Rutronik No.: REL8964 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TUBE
Coil voltage
20 V
Chg.over
2
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm