HF115F/012-2HS4A
HONGFA
HONGFA 45285075322
image shown is a representation only
HF115F/012-2HS4A
Description: POWER THT 8A 12DC 2NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0122HS4A Rutronik No.: REL9903 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Normaly open
2
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm