HF105F-4/012DK-1ZT
HONGFA
HONGFA 45286890691
image shown is a representation only
HF105F-4/012DK-1ZT
Description: POWER THT 1CO 12DC 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F4012DK1ZT Rutronik No.: REL9780 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
Switch current
40 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
50 mm
Width
27.2 mm
Height
27.8 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm