HF105F-1/018DT-1HSTF
HONGFA
HONGFA 45286890086
image shown is a representation only
HF105F-1/018DT-1HSTF
Description: POWER THT 18DC 1NO 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F1018DT1HSTF Rutronik No.: REL9735 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: TUBE
Coil voltage
18 V
Coil resistance
380 Ohm
P(N) coil
900 mW
Switch current
40 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
32.3 mm
Width
27.1 mm
Height
20 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm