HF105F-1/012DT-1ZSTF
HONGFA
HONGFA 45286890054
image shown is a representation only
HF105F-1/012DT-1ZSTF
Description: Power Relay THT 1NC 30A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F1012DT1ZSTF Rutronik No.: REL10666 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
32.3 mm
Width
27.1 mm
Height
20.0 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm