SSM1600000E12FAFZ800
HKC
HKC SSM1600000E12FAFZ800
image shown is a representation only
SSM1600000E12FAFZ800
Description: SS 49-SMD 16,000000M 12pF 30ppm Supplier: HKC Matchcode: Q16,000000 MHZ HC49US-SMD Rutronik No.: QUARZ4750 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: HC49US-SMD Packaging: REEL
Frequency
16 MHz
Tolerance
+/-30 ppm
Temp.range
-40+85 °C
Load capacity
12 pF
Height
4.1 mm
Width
4.7 mm
Length
11.3 mm
ESR max.
30 Ohm