SSM1200000E16F3FZ800
HKC
HKC SSM1200000E16F3FZ800
image shown is a representation only
SSM1200000E16F3FZ800
Description: SS 49-SMD 12,000000M 16pF 30ppm Supplier: HKC Matchcode: Q12,000000 MHZ HC49US-SMD Rutronik No.: QUARZ1878 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: HC49US-SMD Packaging: REEL
Frequency
12 MHz
Tolerance
+/-30 ppm
Temp.range
-20+70 °C
Stabil./ Temp.
+/-50 ppm
Load capacity
16 pF
Height
4.1 mm
Width
4.7 mm
Length
11.3 mm
ESR max.
60 Ohm