HKA3225SX-40MHZ-32417-R4V1
HKC
HKC HKA3225SX-40MHZ-32417-R4V1
image shown is a representation only
HKA3225SX-40MHZ-32417-R4V1
Description: C7 3225 40,000000M 8pF 30ppm Supplier: HKC Matchcode: Q40,000000 MHZ C7 Rutronik No.: QUARZ8163 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: C7 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
40 MHz
Pins/ Pads
4
Tolerance
+/-30 ppm
Temp.range
-40+150 °C
Stabil./ Temp.
+/-150 ppm
Load capacity
8 pF
Height
0.8 mm
Width
2.5 mm
Length
3.2 mm
Type
SMD
ESR max.
50 Ohm