NRNE104H3435B2H
EATON
NRNE104H3435B2H
Description: NTC 3mm 100K 3% B=3435 3% Supplier: Eaton Electronics Matchcode: NR100K033% Rutronik No.: WNTC2320 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 3mm Packaging: BULK
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3435 K
B-value tol.
3 %
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
3 mm
Packaging
BULK
Automotive
NO
Package
3mm