P6SMBJ16CA
DIOTEC
DIOTEC P6SMBJ16CA
image shown is a representation only
P6SMBJ16CA
Description: TVS-DIODE BI 0,6KW 16V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMBJ16CA Rutronik No.: DTRL15030 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DO-214AA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO-214AA
PowerDissipati
0.6 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
19.8 V
Automotive
NO
Clamping voltag
26 V
Stand-off V Vwm
16 V