P6SMBJ13A
DIOTEC
DIOTEC P6SMBJ13A
image shown is a representation only
P6SMBJ13A
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 16V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMBJ13A Rutronik No.: DTRL14899 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DO-214AA Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Pwr Dissipation
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Stand-off V Vwm
13 V
Breakdown-V(BR)
16 V
Clamping voltag
21.5 V