P6SMB550A
DIOTEC
DIOTEC P6SMB550A
image shown is a representation only
P6SMB550A
Description: TRANSIL UNI 0,6KW 550V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMB550A Rutronik No.: DTRL7801 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMB Packaging: REEL
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
550 V
Clamping voltag
760 V
Stand-off V Vwm
495 V
Serie
P6SMB
Tolerance
5 %
ABC-Code
B
Supplier Lead time
12 weeks
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...