P6SMB400CA
DIOTEC
DIOTEC P6SMB400CA
image shown is a representation only
P6SMB400CA
Description: TVS-DIODE BI 0,6KW 400V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMB400CA Rutronik No.: DTRL7799 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMB
PowerDissipati
0.6 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
400 V
Automotive
NO
Clamping voltag
548 V
Stand-off V Vwm
342 V
Serie
P6SMB
Tolerance
5 %
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO P6SMB550CA/TR13
P6SMB550CA/TR13
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB
  • package: SMB
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY
VISHAY SMBJ16D-M3/H
SMBJ16D-M3/H
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...