P6SMB400A
DIOTEC
DIOTEC P6SMB400A
image shown is a representation only
P6SMB400A
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 400V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMB400A Rutronik No.: DTRL7720 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMB Packaging: REEL
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
400 V
Clamping voltag
548 V
Stand-off V Vwm
342 V
Serie
P6SMB
Tolerance
5 %
ABC-Code
B
Supplier Lead time
12 weeks
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB