P6KE39CA
DIOTEC
DIOTEC P6KE39CA
image shown is a representation only
P6KE39CA
Description: TVS-DIODE BI 0,6KW 39V DO15 Supplier: DIOTEC Matchcode: P6KE39CA Rutronik No.: DTRL12456 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: DO15 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO15
PowerDissipati
0.6 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
39 V
Automotive
NO
Clamping voltag
49.9 V
Stand-off V Vwm
30.8 V
Serie
P6KE
Tolerance
5 %