P6KE150A
DIOTEC
DIOTEC P6KE150A
image shown is a representation only
P6KE150A
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 150V DO15 Supplier: DIOTEC Matchcode: P6KE150A Rutronik No.: DTRL7865 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: DO15 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO15
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
150 V
Automotive
NO
Clamping voltag
207 V
Stand-off V Vwm
128 V
Serie
P6KE
Tolerance
5 %