ESDB3V3C-AQ
DIOTEC
DIOTEC ESDB3V3C-AQ
image shown is a representation only
ESDB3V3C-AQ
Description: ESD PROT.-DIODE 0,35KW 2A 3,3V SOT-23 Supplier: DIOTEC Matchcode: ESDB3V3C-AQ Rutronik No.: DTRL14926 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT-23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Package
SOT-23
PowerDissipati
0.350 kW
Application
ESD PROT
Breakdown-V(BR)
6.9 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
26 V
Stand-off V Vwm
3.3 V