ESD3B36WS
DIOTEC
DIOTEC ESD3B36WS
image shown is a representation only
ESD3B36WS
Description: ESD PROT.-DIODE 0,35KW 1A 36V SOD323 Supplier: DIOTEC Matchcode: ESD3B36WS Rutronik No.: DTRL14939 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SOD-323
PowerDissipati
0.350 kW
Application
ESD PROT
Breakdown-V(BR)
38.5 V
Automotive
NO
Clamping voltag
90 V
Stand-off V Vwm
36 V