5.0SMCJ24CA-AQ
DIOTEC
DIOTEC 5.0SMCJ24CA-AQ
image shown is a representation only
5.0SMCJ24CA-AQ
Description: TVS-DIODE BI 5KW 24V SMC Supplier: DIOTEC Matchcode: 5.0SMCJ24CA-AQ Rutronik No.: DTRL15066 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMC
PowerDissipati
5 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
29.5 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
38.9 V
Stand-off V Vwm
24 V