3.0SMCJ85CA
DIOTEC
DIOTEC 3.0SMCJ85CA
image shown is a representation only
3.0SMCJ85CA
Description: TVS-DIODE BI 3KW 85V SMC Supplier: DIOTEC Matchcode: 3.0SMCJ85CA Rutronik No.: DTRL15103 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DO-214AB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO-214AB
PowerDissipati
3 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
105 V
Automotive
NO
Clamping voltag
137 V
Stand-off V Vwm
85 V