1.5SMCJ58CA-AQ
DIOTEC
DIOTEC 1.5SMCJ58CA-AQ
image shown is a representation only
1.5SMCJ58CA-AQ
Description: TVS-DIODE BI 1,5KW 71,5V SMC Supplier: DIOTEC Matchcode: 1.5SMCJ58CA-AQ Rutronik No.: DTRL15039 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMC
PowerDissipati
1.5 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
71.5 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
93.6 V
Stand-off V Vwm
58 V
Tolerance
5 %