1.5SMC440CA
DIOTEC
DIOTEC 1.5SMC440CA
image shown is a representation only
1.5SMC440CA
Description: TVS-DIODE BI 1,5KW 462V SMC Supplier: DIOTEC Matchcode: 1.5SMC440CA Rutronik No.: DTRL15035 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMC
PowerDissipati
1.5 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
462 V
Automotive
NO
Clamping voltag
602 V
Stand-off V Vwm
376 V
Serie
1.5SMC
Tolerance
5 %