10053868-E1500LF
AMPH CS
AMPH CS 10053868-E1500LF
image shown is a representation only
10053868-E1500LF
No.of contacts
50
Contact pitch
1.27 mm
Number of rows
02
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
0.50 A
Voltage rating
100 V
Series
100
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
85 °C