96PSA-A60W24T2-3
ADVANTECH
96PSA-A60W24T2-3
Description: 24V 60W Power Adapter C14 Supplier: ADVANTECH Matchcode: 96PSA-A60W24T2-3 Rutronik No.: DISPSU1286 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives
Case design
PPO TABLE
Max.output pwr
60 W
Input voltage
230 V
Output voltage
12 V
Input frequency
50 Hz
Efficiency
84 %
Overcur.protect
Overvolt.prot.
Input plug
IEC320-c14
Output plug
2-Pin
With pwr cord
NONE
Operating temp.
0 TO 40 °C
Oper.humidity
80 %
Width
52.5 mm
Length
120 mm
Height
32.5 mm