XP65SL380DH
YAGEOXSEMI
YAGEOXSEMI XP65SL380DH
image shown is a representation only
XP65SL380DH
Description: N-CH 650V 10A 380mOhm TO-252 Supplier: YAGEO XSEMI Matchcode: XP65SL380DH Rutronik No.: HVMOS1148 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TO-252 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
10 A
RDS(on)at 10V
380 mOhm
Q(g)
33 nC
P(tot)
78.1 W