RT0805BRD074K02L
YAGEO
YAGEO RT0805BRD074K02L
image shown is a representation only
RT0805BRD074K02L
Description: RT0805 4,02K 0,1% 0,125W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: TF08054,02K0,1% Rutronik No.: WPR2432 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
4,02K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C