RT0603DRD0749K9L
YAGEO
YAGEO RT0603DRD0749K9L
image shown is a representation only
RT0603DRD0749K9L
Description: RT0603 49K9 0,5% 0,1W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: TF060349K90,5% Rutronik No.: WPR6464 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
49,9K Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C