RT0603BRB07330RL
YAGEO
YAGEO RT0603BRB07330RL
image shown is a representation only
RT0603BRB07330RL
Description: RT0603 330R 0,1% 0,1W TK10 Supplier: YAGEO Matchcode: TF0603330R0,1% Rutronik No.: WPR1075 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
330 Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C