RT0402DRD071K5L
YAGEO
YAGEO RT0402DRD071K5L
image shown is a representation only
RT0402DRD071K5L
Description: RT0402 1,5K 0,5% 0,0625W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: TF04021,5K0,5% Rutronik No.: WPR2943 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
1,5K Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C