RSF3WSJT-73-10R
YAGEO
YAGEO RSF3WSJT-73-10R
image shown is a representation only
RSF3WSJT-73-10R
Description: RSF3WS 10R 5% 3W TK300 Supplier: YAGEO Matchcode: MO061710R5% Rutronik No.: WMO1693 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0617 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
0617
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
235 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
15.5 mm
Diameter
5 mm