RL0805JR-070R033L
YAGEO
YAGEO RL0805JR-070R033L
image shown is a representation only
RL0805JR-070R033L
Description: RL0805 0,033R 5% 0,125W TK1200 Supplier: YAGEO Matchcode: RC08050,033R5% Rutronik No.: WRC54025 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.033 Ω
Temp.coeff.
1200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.125 W
Technology
THICKFILM
Automotive
NO
Package
0805
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C