RE0805FRE074K7L
YAGEO
YAGEO RE0805FRE074K7L
image shown is a representation only
RE0805FRE074K7L
Description: RE0805 4,7K 1% 0,125W TK50 Supplier: YAGEO Matchcode: RC08054,7K1% Rutronik No.: WRC52807 Unit Pack: 5000 MOQ: 25000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
4,7K Ω
Temp.coeff.
50 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V