RC2512JK-7W22RL
YAGEO
YAGEO RC2512JK-7W22RL
image shown is a representation only
RC2512JK-7W22RL
Description: HP2512 22R 5% 2W HIGHPOWER Supplier: YAGEO Matchcode: RC251222R5% Rutronik No.: WRC53022 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2512 Packaging: REEL
Find Alternatives
Resistor value
22 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C