RC2512FK-7W1K5L
YAGEO
RC2512FK-7W1K5L
Description: HP2512 1,5K 1% 2W HIGHPOWER Supplier: YAGEO Matchcode: RC25121,5K1% Rutronik No.: WSR1328 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2512 Packaging: REEL
Find Alternatives
Resistor value
1,5K Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
2 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C