RC1206JR-0743KL
YAGEO
YAGEO RC1206JR-0743KL
image shown is a representation only
RC1206JR-0743KL
Description: RC1206 43K 5% 0,25W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC120643K5% Rutronik No.: WRC31592 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
43K Ω
Package
1206
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C